Bahçeşehir Üniversitesi

Academy Bağdat, Bahçeşehir Üniversitesi’nin benimsediği İngilizce hazırlık programına paralel olarak, öğrencinin kur bitirme sınavlarında ya da hazırlık geçme sınavında (PROFICIENCY) ihtiyaç duyduğu desteği, Bahçeşehir Üniversitesi sınav sistemi konusunda tecrübeli ve uzman eğitmenleriyle öğrenciye en kolay ve anlaşılır bir şekilde sunar.

Öğrenci Bahçeşehir Üniversitesi’nin hazırlık atlama sınavı olan PROFICIENCY sınavına direk olarak Academy Bağdat bünyesinde yoğun bir programla hazırlanabilir. Bu hazırlık süreci üniversitenin öğrencisinde aradığı İngilizce yeterlilik kriterlerine göre hazırlanır, öğrencinin İngilizce seviyesi baz alınarak uzman eğitmenlerimizce adapte edilir. Academy Bağdat bu sayede PROFICIENCY sınavına yönelik sonuç odaklı bir eğitim desteği sağlar.

Bahçeşehir Üniversitesine yeni kayıt olan öğrenciler öncelikli olarak PLACEMENT sınavına tabii tutulurlar, bu sınavdan yeterli sonucu alan öğrenciler PROFICIENCY sınavına girmeye hak kazanırlar. Sınavdan yeterli sonucu alamayan öğrenciler ise seviyelerine göre kur’lara yerleştirilirler.

PROFICIENCY sınavı Reading, Listening, Writing, Speaking olmak üzere 4 bölümden oluşur.

Reading- Vocab. Section (65 min.) 45 question

Listening Section (45 min.) 15 question

Writing Section (70 min.) 300-350 words

Speaking Section (4-6 min.)

Academy Bağdat eğitmenleri, PROFICIENCY sınavındaki Reading bölümü için öğrencide akademik kelime bilgisi ve ileri düzey dil bilgisi temelini inşa eder ve öğrencinin okuduğunu anlama kabiliyetini yoğun deneme programıyla geliştirir. Listening bölümü için, eğitmenlerimiz farklı aksanları içeren akademik dinleme parçalarıyla öğrencide duyduğunu anlama kabiliyetini geliştirir ve öğrenciye zamanı etkili kullanarak nitelikli not çıkarma yeteneğini aşılar. Speaking bölümü için öğrenci, native speaker eğitmenlerimiz de dahil olmak üzere, hocalarıyla her soru kısmı için konuşma pratiği ve sınav taktiği geliştirir. Writing bölümü için öğrenciye yazısında sunduğu bakış açısına sadık kalan, akıcı ve etkili yazı yazma kabiliyeti kazandırılır. Academy Bağdat’ın PROFICIENCY sınavı için geliştirdiği özel program sayesinde öğrenci bir bütün halde sınava yönelik çalışma yapar ve etkili bir şekilde hedefine ulaşır.

Öğrenci dilerse, muafiyet sağlayan diğer TOEFL (min.74), YDS (min.60), Pearson PTE Academic (min.55) gibi sınavlara Academy Bağdat bünyesinde hazırlanabilir.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin İngilizce hazırlık programına ilişkin detayları ve PROFICIENCY hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.