Bilkent Üniversitesi

Academy Bağdat, Bilkent Üniversitesi’nin benimsediği İngilizce hazırlık programına paralel olarak, öğrencinin kur bitirme sınavlarında ya da hazırlık geçme sınavında (COPE) ihtiyaç duyduğu desteği, Bilkent Üniversitesi sınav sistemi konusunda tecrübeli ve uzman eğitmenleriyle öğrenciye en kolay ve anlaşılır bir şekilde sunar.

Öğrenci Bilkent Üniversitesi’nin hazırlık atlama sınavı olan COPE sınavına direk olarak Academy Bağdat bünyesinde yoğun bir programla hazırlanabilir. Bu hazırlık süreci üniversitenin öğrencisinde aradığı İngilizce yeterlilik kriterlerine göre hazırlanır, öğrencinin İngilizce seviyesi baz alınarak uzman eğitmenlerimizce adapte edilir. Academy Bağdat bu sayede COPE sınavına yönelik sonuç odaklı bir eğitim desteği sağlar.

COPE sınavı Reading, Listening, Writing, Speaking, Language  bölümlerinden oluşur.

Academy Bağdat eğitmenleri, COPE sınavındaki Reading bölümü için öğrencide akademik kelime bilgisi ve ileri düzey dil bilgisi temelini inşa eder ve öğrencinin okuduğunu anlama kabiliyetini yoğun deneme programıyla geliştirir. Vocabulary ve Use of English bölümleri için ayrıca ileri düzey kelimeler ve gramer bilgisi pekiştirilir. Listening bölümü için, eğitmenlerimiz farklı aksanları içeren akademik dinleme parçalarıyla öğrencide duyduğunu anlama kabiliyetini geliştirir ve öğrenciye zamanı etkili kullanarak nitelikli not çıkarma yeteneğini aşılar. Speaking bölümü için öğrenci, native speaker eğitmenlerimiz de dahil olmak üzere, hocalarıyla her soru kısmı için konuşma pratiği ve sınav taktiği geliştirir. Writing bölümü için öğrenciye yazısında sunduğu bakış açısına sadık kalan, akıcı ve etkili yazı yazma kabiliyeti kazandırılır. Academy Bağdat’ın COPE sınavı için geliştirdiği özel program sayesinde öğrenci bir bütün halde sınava yönelik çalışma yapar ve etkili bir şekilde hedefine ulaşır.

Öğrenci dilerse, muafiyet sağlayan diğer TOEFL (min.80), FCE (C) gibi sınavlara Academy Bağdat bünyesinde hazırlanabilir.

Bilkent Üniversitesi’nin İngilizce hazırlık programına ilişkin detayları ve COPE hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.