Doğuş Üniversitesi

Academy Bağdat, Doğuş Üniversitesi’nin benimsediği İngilizce hazırlık programına paralel olarak, öğrencinin kur bitirme sınavlarında ya da hazırlık geçme sınavında (DÜİYES) ihtiyaç duyduğu desteği, Doğuş Üniversitesi sınav sistemi konusunda tecrübeli ve uzman eğitmenleriyle öğrenciye en kolay ve anlaşılır bir şekilde sunar.

Öğrenci Doğuş Üniversitesi’nin hazırlık atlama sınavı olan DÜİYES sınavına direk olarak Academy Bağdat bünyesinde yoğun bir programla hazırlanabilir. Bu hazırlık süreci üniversitenin öğrencisinde aradığı İngilizce yeterlilik kriterlerine göre hazırlanır, öğrencinin İngilizce seviyesi baz alınarak uzman eğitmenlerimizce adapte edilir. Academy Bağdat bu sayede DÜİYES sınavına yönelik sonuç odaklı bir eğitim desteği sağlar.

DÜİYES sınavı Reading, Listening, Writing, Language  bölümlerinden oluşur.

Academy Bağdat eğitmenleri, DÜİYES sınavındaki Reading bölümü için öğrencide akademik kelime bilgisi ve ileri düzey dil bilgisi temelini inşa eder ve öğrencinin okuduğunu anlama kabiliyetini yoğun deneme programıyla geliştirir. Vocabulary ve Use of English bölümleri için ayrıca ileri düzey kelimeler ve gramer bilgisi pekiştirilir. Listening bölümü için, eğitmenlerimiz farklı aksanları içeren akademik dinleme parçalarıyla öğrencide duyduğunu anlama kabiliyetini geliştirir ve öğrenciye zamanı etkili kullanarak nitelikli not çıkarma yeteneğini aşılar. Writing bölümü için öğrenciye yazısında sunduğu bakış açısına sadık kalan, akıcı ve etkili yazı yazma kabiliyeti kazandırılır. Academy Bağdat’ın DÜİYES sınavı için geliştirdiği özel program sayesinde öğrenci bir bütün halde sınava yönelik çalışma yapar ve etkili bir şekilde hedefine ulaşır.

Öğrenci dilerse, muafiyet sağlayan diğer TOEFL (min.80), FCE (C) gibi sınavlara Academy Bağdat bünyesinde hazırlanabilir.

Doğuş Üniversitesi’nin İngilizce hazırlık programına ilşkin detayları ve DÜİYES hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.