Işık Üniversitesi

Academy Bağdat, Işık Üniversitesi’nin benimsediği İngilizce hazırlık programına paralel olarak, öğrencinin kur bitirme sınavlarında ya da hazırlık geçme sınavında (EXIT) ihtiyaç duyduğu desteği, Işık Üniversitesi sınav sistemi konusunda tecrübeli ve uzman eğitmenleriyle öğrenciye en kolay ve anlaşılır bir şekilde sunar.

Öğrenci Işık Üniversitesi’nin hazırlık atlama sınavı olan EXIT sınavına direk olarak Academy Bağdat bünyesinde yoğun bir programla hazırlanabilir. Bu hazırlık süreci üniversitenin öğrencisinde aradığı İngilizce yeterlilik kriterlerine göre hazırlanır, öğrencinin İngilizce seviyesi baz alınarak uzman eğitmenlerimizce adapte edilir. Academy Bağdat bu sayede EXIT sınavına yönelik sonuç odaklı bir eğitim desteği sağlar.

Exit Sınavı Ocak , Haziran ve Ağustos aylarında yapılır. 

Birinci dönemin sonunda, Ocak ayında yapılan Çıkış Sınavı’na, not ortalamaları 70 ve üzeri olan ve devamsızlık sınırını aşmamış Track 3 öğrencileri sınava girmeye hak kazanırlar. Haziran ayında yapılan Çıkış Sınavı’nı devamsızlık sorunu olmayan tüm öğrenciler alabilir. Sınav Reading (Okuma), Listening (Dinleme) ve Writing (Yazma) ana bölümlerinden oluşur. Bu bölümlerden Reading (%25) ve Listening (%35) çoktan seçmelidir. Writing 2 bölümden oluşur: Bunlardan birinde öğrenciler “Response Paragraph” (%15), diğerinde ise “Essay” (%25) yazarlar.

Academy Bağdat eğitmenleri, EXIT sınavındaki Reading bölümü için öğrencide akademik kelime bilgisi ve ileri düzey dil bilgisi temelini inşa eder ve öğrencinin okuduğunu anlama kabiliyetini yoğun deneme programıyla geliştirir. Listening bölümü için, eğitmenlerimiz farklı aksanları içeren akademik dinleme parçalarıyla öğrencide duyduğunu anlama kabiliyetini geliştirir ve öğrenciye zamanı etkili kullanarak nitelikli not çıkarma yeteneğini aşılar. Writing bölümü için öğrenciye yazısında sunduğu bakış açısına sadık kalan, akıcı ve etkili yazı yazma kabiliyeti kazandırılır. Academy Bağdat’ın EXIT sınavı için gelitşirdiği özel program sayesinde öğrenci bir bütün halde sınava yönelik çalışma yapar ve etkili bir şekilde hedefine ulaşır.

Öğrenci dilerse, muafiyet sağlayan diğer TOEFL (min.70), YDS (75) gibi sınavlara Academy Bağdat bünyesinde hazırlanabilir.

Işık Üniversitesi’nin İngilizce hazırlık programına ilişkin detayları ve EXIT hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.