İTÜ SUNY

Academy Bağdat, Uluslar arası Ortak Lisans Hazırlık Programı (UOLP)’nin benimsediği programına paralel olarak hazırlık geçme sınavı TOEFL da ihtiyaç duyduğu desteği, TOEFL sınav sisteminde konusunda tecrübeli ve uzman eğitmenleriyle öğrenciye en kolay ve anlaşılır bir şekilde sunar.

Öğrenci, İTÜ SUNY’nin hazırlık atlama sınavı olan TOEFL sınavına direk olarak Academy Bağdat bünyesinde yoğun bir programla hazırlanabilir. Bu hazırlık süreci üniversitenin öğrencisinde aradığı İngilizce yeterlilik kriterlerine göre hazırlanır, öğrencinin İngilizce seviyesi baz alınarak uzman eğitmenlerimizce adapte edilir. Academy Bağdat bu sayede TOEFL sınavına yönelik sonuç odaklı bir eğitim desteği sağlar.

İTÜ SUNY programına yeni kayıt olan öğrenciler TOEFL sınavına güz döneminin başında girebilir. Bu sınavdan geçerli skoru alamayan öğrenciler seviyelerine göre kurlara ayrılır ve hazırlık programına devam eder. TOEFL sınavı yılda sık aralıklarla düzenlenir. TOEFL sınavı Reading, Listening, Speaking ve Writing olmak üzere dört bölümden oluşur.

Reading Section (60-100 min., 30% of total score) 3-5 passages, 12-14 question each

Listening Section (60-90 min., 30% of total score ) 4-6 lectures, 6 questions each , 2-3 conversations, 5 questions each

Speaking Section (20 min., 30% of total score) 6 tasks: 2 independent and 4 integrated

Writing Section (50 min., 30% of total score ) 1 integrated task, 1 independent task

Academy Bağdat eğitmenleri, TOEFL sınavındaki Reading bölümü için öğrencide akademik kelime bilgisi ve ileri düzey dil bilgisi temelini inşa eder ve öğrencinin okuduğunu anlama kabiliyetini yoğun deneme programıyla geliştirir. Listening bölümü için, eğitmenlerimiz farklı aksanları içeren akademik dinleme parçalarıyla öğrencide duyduğunu anlama kabiliyetini geliştirir ve öğrenciye zamanı etkili kullanarak nitelikli not çıkarma yeteneğini aşılar. Speaking bölümü için öğrenci, native speaker eğitmenlerimiz de dahil olmak üzere, hocalarıyla her soru kısmı için konuşma pratiği ve sınav taktiği geliştirir. Writing bölümü için öğrenciye yazısında sunduğu bakış açısına sadık kalan, akıcı ve etkili yazı yazma kabiliyeti kazandırılır. Academy Bağdat’ın TOEFL sınavı için geliştirdiği özel program sayesinde öğrenci bir bütün halde sınava yönelik çalışma yapar ve etkili bir şekilde hedefine ulaşır.

Öğrenci dilerse TOEFL PBT sınavına da Academy Bağdat bünyesinde hazırlanabilir.

İTÜ SUNY Uluslar arası Ortak Lisans Hazırlık Programı’na ilişkin detayları ve TOEFL hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.