Maltepe Üniversitesi

Academy Bağdat, Maltepe Üniversitesi’nin benimsediği İngilizce hazırlık programına paralel olarak, öğrencinin kur bitirme sınavlarında ya da hazırlık geçme sınavında (MAPRE) ihtiyaç duyduğu desteği, Maltepe Üniversitesi sınav sistemi konusunda tecrübeli ve uzman eğitmenleriyle öğrenciye en kolay ve anlaşılır bir şekilde sunar.

Maltepe Üniversitesi Hazırlık Sınıfı İngilizce Yeterlilik Sınavı Üst Orta (Upper Intermediate) düzeydedir ve eşit ağırlıklı 4 ana bölümden oluşur. Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı 100 tam puan üzerinden değerlendirilir ve bu sınavdan belirtilen asgari puanları alan öğrenciler, yabancı dil hazırlık sınıfından muaf tutularak doğrudan kayıtlı oldukları diploma programlarında öğrenim görme hakkı elde ederler.

Sınavda başarılı olup bölüme geçebilmek için İngilizce Öğretmenliği bölümü 65/100, Psikoloji bölümü ve Tıp Fakültesi öğrencilerinin 60/100, öğretim dili İngilizce olan diğer bölüm/program öğrencilerinin 55/100 ve Hukuk bölümü öğrencilerinin 50/100 üzeri puan almaları gerekmektedir.

Bu puanların altında kalan öğrenciler Seviye Tespit Sınavına girerler ve seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilirler. Seviye tespit sınavına girmeyen öğrenciler Hazırlık Sınıfı öğrenimlerine Seviye 1’den başlarlar.

Öğrenci Maltepe Üniversitesi’nin hazırlık atlama sınavı olan MAPRE sınavına direk olarak Academy Bağdat bünyesinde yoğun bir programla hazırlanabilir. Bu hazırlık süreci üniversitenin öğrencisinde aradığı İngilizce yeterlilik kriterlerine göre hazırlanır, öğrencinin İngilizce seviyesi baz alınarak uzman eğitmenlerimizce adapte edilir. Academy Bağdat bu sayede MAPRE sınavına yönelik sonuç odaklı bir eğitim desteği sağlar.

MAPRE sınavı Listening, Reading, Use of  English, Writing olmak üzere dört bölümden oluşur.

Academy Bağdat eğitmenleri, MAPRE Listening bölümü için, eğitmenlerimiz farklı aksanları içeren akademik dinleme parçalarıyla öğrencide duyduğunu anlama kabiliyetini geliştirir ve öğrenciye zamanı etkili kullanarak nitelikli not çıkarma yeteneğini aşılar. Reading bölümü için öğrencide akademik kelime bilgisi ve ileri düzey dil bilgisi temelini inşa eder ve öğrencinin okuduğunu anlama kabiliyetini yoğun deneme programıyla geliştirir. Use of English bölümleri için ayrıca ileri düzey kelimeler ve gramer bilgisi pekiştirilir. Writing bölümü için öğrenciye yazısında sunduğu bakış açısına sadık kalan, akıcı ve etkili yazı yazma kabiliyeti kazandırılır. Academy Bağdat’ın MAPRE sınavı için geliştirdiği özel program sayesinde öğrenci bir bütün halde sınava yönelik çalışma yapar ve etkili bir şekilde hedefine ulaşır.

Öğrenci dilerse, muafiyet sağlayan diğer TOEFL (min.72), YDS (60), PTE (55) gibi sınavlara Academy Bağdat bünyesinde hazırlanabilir.

Maltepe Üniversitesi’nin İngilizce hazırlık programına ilişkin detayları ve MAPRE hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.