Sabancı Üniversitesi

Academy Bağdat, Sabancı Üniversitesi’nin benimsediği İngilizce Hazırlık  Programına paralel olarak, Route 1-2-3-4 kur destek eğitimleri sağlamakta ya da kendi hazırlık atlama sınavı olan ELAE sınavında ihtiyaç duyduğu desteği, bu sınav sistemi konusunda tecrübeli ve uzman eğitmenleriyle öğrenciye en kolay ve anlaşılır bir şekilde sunar.

Öğrenci, Sabancı Üniversitesi’nin hazırlık atlama sınavı olan ELAE sınavına direk olarak Academy Bağdat bünyesinde yoğun bir programla hazırlanabilir. Bu hazırlık süreci üniversitenin öğrencisinde aradığı ELAE kriterlerine göre hazırlanır, öğrencinin İngilizce seviyesi baz alınarak uzman eğitmenlerimizce adapte edilir. Academy Bağdat bu sayede ELAE sınavına yönelik sonuç odaklı bir eğitim desteği sağlar.

ELAE sınavı Ocak, Haziran ve Ağustos aylarında olmak üzere yılda üç kez yapılır. ELAE sınavı Writing, Listening, Reading olmak üzere üç bölümden oluşur.

Writing Section (65 min., 30% of total score) 1 essay question of 300-350 words. 15 minutes planning time + 50 minutes writing time.

Listening Section (34 min., 30% of total score) 1. While-Listening Exercice 2.Note-Taking Exercice

Reading Section (80 min., 40% of total score) Part 1-Skimming and Part 2-Detailed Reading

Academy Bağdat eğitmenleri, ELAE sınavındaki Writing bölümü için öğrenciye yazısında sunduğu bakış açısına sadık kalan, akıcı ve etkili yazı yazma kabiliyeti kazandırılır.  Listening bölümü için eğitmenlerimiz farklı aksanları içeren akademik dinleme parçalarıyla öğrencide duyduğunu anlama kabiliyetini geliştirir ve öğrenciye zamanı etkili kullanarak nitelikli not çıkarma yeteneğini aşılar. Reading bölümü için öğrencide akademik kelime bilgisi ve ileri düzey dil bilgisi temelini inşa eder ve öğrencinin okuduğunu anlama kabiliyetini yoğun deneme programıyla geliştirir. Vocabulary ve Use of English bölümleri için ayrıca ileri düzey kelimeler ve gramer bilgisi pekiştirilir. Academy Bağdat’ın ELAE sınavı için geliştirdiği özel program sayesinde öğrenci bir bütün halde sınava yönelik çalışma yapar ve etkili bir şekilde hedefine ulaşır.

Öğrenci dilerse, muafiyet sağlayan TOEFL ( min. 80) gibi sınavlarada Academy Bağdat bünyesinde hazırlanabilir.

Sabancı Üniversitesi’nin İngilizce hazırlık programına ilişkin detayları ve ELAE hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.