Şehir Üniversitesi

Academy Bağdat, Şehir Üniversitesi’nin benimsediği SEPP (ŞEHİR English Preparatory Program) – İngilizce hazırlık programına paralel olarak, öğrencinin modül bitirme sınavlarında (MET) ya da hazırlık geçme sınavında (STEP) ihtiyaç duyduğu desteği, bu sınav sistemi konusunda tecrübeli ve uzman eğitmenleriyle öğrenciye en kolay ve anlaşılır bir şekilde sunar.

Öğrenci, Şehir Üniversitesi’nin hazırlık atlama sınavı olan STEP sınavına (ŞEHİR Test of English Proficiency) direk olarak Academy Bağdat bünyesinde yoğun bir programla hazırlanabilir. Bu hazırlık süreci üniversitenin öğrencisinde aradığı İngilizce yeterlilik kriterlerine göre hazırlanır, öğrencinin İngilizce seviyesi baz alınarak uzman eğitmenlerimizce adapte edilir. Academy Bağdat bu sayede hazırlık sınavına yönelik  sonuç odaklı bir eğitim desteği sağlar.

Şehir Üniversitesi’ne yeni kayıt olan öğrenciler STEP sınavına güz döneminin başında girebilir. Bu sınavdan geçerli skoru alamayan İngilizce öğrenciler seviyelerine göre kurlara ayrılır ve hazırlık programına devam eder. STEP sınavı, Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında olmak üzere yılda üç kez yapılır.

STEP sınavı Reading, Listening, Speaking ve Writing olmak üzere dört bölümden oluşur.

(60 min., 30% of total score)

2 Reading Texts, Passage 

  1. 1100 words, 10 questions, Passage
  2. 1300 words, 10 questions.

(35 min., 35% of total score)

  1. While Listening Exercice
  2. Note-Taking Exercice

(15 min., %20 of total score)

  1. General Question.
  2. Academic Question.
  3. Discussion in pairs.

(60 min., %25 of total score)

Argumentative essay writing. 300 words or more.

Academy Bağdat eğitmenleri, STEP sınavındaki Reading bölümü için öğrencide akademik kelime bilgisi ve ileri düzey dil bilgisi temelini inşa eder, ve öğrencinin okuduğunu anlama kabiliyetini yoğun deneme programıyla destekler.  Listening bölümü için, eğitmenlerimiz, farklı aksanları içeren akademik dinleme parçalarıyla öğrencide duyduğunu anlama kabiliyetini geliştirir ve öğrenciye zamanı etkili kullanarak nitelikli not çıkarma yeteneğini aşılar. Speaking bölümü için, öğrenci, native speaker eğitmenlerimiz de dahil olmak üzere, hocalarıyla her soru kısmı için konuşma pratiği ve sınav taktiği geliştirir. Writing bölümü için öğrenciye yazısında sunduğu bakış açısına sadık kalan, akıcı ve etkili yazı yazma kabiliyeti kazandırılır. Academy Bağdat’ın STEP sınavı için geliştirdiği özel program sayesinde öğrenci bir bütün halde sınava yönelik çalışma yapar ve etkili bir şekilde hedefine ulaşır.

Öğrenci dilerse, muafiyet sağlayan diğer TOEFL (min. 79) ve Pearson PTE (min. 55) gibi sınavlara Academy Bağdat bünyesinde hazırlanarak, hazırlık sınıfını atlayabilir.

Şehir Üniversitesi’nin İngilizce hazırlık programına ilişkin ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.